2018

3. ročník Memoriálu JUDr. Ferdinanda Bušty

Cyklista otužuje a zušlechťuje své tělo, neustále uváděné do přirozeného pohybu. Také rád čte. Klade si otázky, hloubá. Touží po poznání. Vzdělává se. Pilně pracuje na pokroku svých schopností a rozšíření vědomostí. To není jen tělo, co má růst a vzmáhat se, ale též lidský duch. Nejde jen o krásu těla a ducha, ale o naději ve smysluplné naplnění lidského údělu. Jde o vytrvalost a odvahu. O radost a povznesení.

Takovým člověkem byl i JUDr. Ferdinand Bušta (1915 – 1995).

Vzpomínce na něj a na jeho odkaz jsme věnovali čtvrtek 24.5.2018 v Autokempu U Pískovny pana Čechala, kde se konal 3.ročník Memoriálu spojeného právě s jeho jménem, cyklistický závod, který se jede zároveň jako soutěž škol. Nádherné prostředí, krásné počasí, odhodlání všech závodníků podat co nejlepší výkony dělalo radost nejen nám pořadatelům z TJ BLESK KLIKOV ale i partnerům této akce. Společně se nám podařilo udělat dětem jeden nádherný den, který měl navíc smysl v tom, co bylo naším cílem, a to dopřát dětem co nejvíce pohybu. Poděkováním nám, ale hlavně partnerům Memoriálu, byla spokojenost všech účastníků ve věku od 2. do 15 roků.

Sponzoři 3. ročníku Memoriálu

Výsledky 3. ročníku Memoriálu JUDr. Ferdinanda Bušty, závodu v cyklistice a soutěže škol:

Výsledky ke stažení (.xls)

 

Organizátoři Memoriálu vyjadřují vděčnost sponzorům a partnerům, díky nimž bylo možno připravit dětem zázemí, občerstvení, poháry, medaile a diplomy:

Město Suchdol nad Lužnicí, Jihočeský kraj, rodina JUDr. Ferdinanda Bušty, Nedelka Kubáč advokáti, pojišťovna Kooperativa, firmy E.ON, EATON, MAGNA, PODA, ROTTEX pana Rotta, Uhelné sklady Staněk, Jihočeský svaz cyklistiky, Česká unie sportu, JEDNOTA s.d., obce Rapšach a Halámky, Svazek obcí Vitorazsko, Jindřichohradecký deník, Tiskárna Klikov pana Stříbrského, paní Šmejkalová a pan Plechatý ze Zajíce, Policie ČR, Klub přátel Blesku a TJ Blesk Klikov.